Działalność Społeczna

Udzielanie pomocy prawnej wszystkim, którzy tego potrzebują, a także dbałość o ochronę praw i wolności obywatelskich jest powołaniem adwokackim. Dlatego adwokaci kancelarii angażują się w działalność społeczną polegającą na:

  • udzielaniu darmowych porad prawnych osobom niemogącym skorzystać z odpłatnej pomocy prawnej;
  • reprezentowaniu tych osób przed sądami lub organami;
  • doradzaniu lub obsłudze prawnej organizacji społecznych;
  • prowadzeniu warsztatów, prelekcji służących poszerzaniu świadomości, wiedzy prawnej obywateli (głównie dla uczniów szkół średnich);
Dziekanski Chowaniec Ajs

Darmowe porady prawne

Z darmowych porad prawnych można skorzystać podczas dyżurów adwokackich pełnionych przez adwokata w Fundacji im. księdza Aleksandra Fedorowicza (link: https://www.przyjacielealego.pl  nazwa może być hiperłączem) w Izabelinie k. Warszawa.

Dyżury odbywają się co do zasady raz w miesiącu. W sprawach pilnych można kontaktować się z adwokatem telefonicznie celem umówienia spotkania poza dyżurem.

W razie zaistnienia takiej potrzeby istnieje możliwość skorzystania z darmowych porad mediatora (w tym celu należy skontaktować się z adwokatem pełniącym dyżur).

Informacje o aktualnych terminach dyżurów oraz kontakt

Wszystkie dyżury odbywają się w Fundacji im. księdza Aleksandra Fedorowicza, której siedziba znajduje się w Domu Parafialnym parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie – ul. 3 Maja 83, Hornówek.

Porady skierowane są do osób znajdujących się w trudnym położeniu życiowym, które nie mogą pozwolić sobie na odpłatne skorzystanie z usług adwokata lub radcy prawnego.

Co do zasady porady adwokackie nie polegają na przyjmowaniu spraw do prowadzenia przez kancelarię, chyba że zachodzi szczególna potrzeba i adwokat zdecyduje o jej przejęciu sprawy z uwagi na okoliczności sprawy, wyjątkowo trudną sytuację osoby zgłaszającej się po poradę. Podczas porad adwokackich adwokat omówi z Klientem sprawę, wyjaśni występujące w niej zagadnienia prawne, udzieli porad dotyczących czynności, działań jakie powinny być podjęte.

Na poradę należy zabrać wszelkie dokumenty występujące w sprawie. Możliwe jest skorzystanie z pomocy w opracowaniu pism procesowych, w szczególności pism inicjujących postępowanie, wniosków o przyznanie pełnomocnika/obrońcy z urzędu. Adwokat, który udzieli porady prawnej podczas dyżuru nie może przyjąć sprawy do prowadzenia na zasadach komercyjnych w kancelarii.

Projekty „Street Law"

Adwokaci prowadzą zajęcia poświęcone podstawowym, praktycznym zagadnieniom prawnym. Warsztaty takie prowadzone są w sposób interaktywny i służą poszerzeniu świadomości prawnej, przekazaniu podstawowych umiejętności (np. sporządzania pism, korzystania z przysługujących uprawnień, zachowania podczas rozprawy sądowej, kontaktów z Policją).

Dotychczas warsztaty takie były prowadzone cyklicznie w liceach, gimnazjach, a także w trakcie Tygodnia Konstytucyjnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy.

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów (zarówno cyklicznych, jak również jednorazowych). W tym celu prosimy o kontakt z kancelarią.

Poznaj optymalne rozwiązania

Spotkajmy się i porozmawiajmy – znajdziemy wyjście z każdej sytuacji.