Tworzymy doświadczony
zespół prawników
Adwokata Paweł Dziekański ukończył studia prawnicze w Akademii Leona Koźmińskiego (2012 r.), następnie aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Warszawie (2016 r.). Podczas aplikacji praktykował w kancelarii adwokackiej swojego patrona. Po złożeniu egzaminu adwokackiego wykonywał zawód adwokata w ramach indywidualnej kancelarii.
Adwokat Paweł Dziekański łączy pracę zawodową z działalnością akademicką, naukową. W latach 2012-2018 był wykładowcą w Akademii Leona Koźmińskiego (prowadzone przedmioty: Postępowanie karne, Prawo karne, Street Law, Pisma procesowe w postępowaniu karnym, opiekun sekcji prawa karnego Studenckiej Poradni Prawnej). Obecnie jest asystentem naukowym w Zakładzie Prawa Karnego Polskiej Akademii Nauk, gdzie pracuje głównie nad aspektami prawa karnego gospodarczego, międzynarodowego prawa karnego gospodarczego np. zagadnieniami związanymi z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi (projekt: Controlling Illicit Trade of Tobacco in the Era of Fast Chang), zorganizowaną przestępczością gospodarczą (projekt: Vertical and horizontal cooperation in combatting organized fraud in the EU — VeHoCoinCOF). Jest autorem publikacji z zakresu prawa i postępowania karnego.
Adwokat Paweł Dziekański już od czasów gimnazjum zaangażowany jest w działalność społeczną, która przyjmuje postać różnorodnych projektów, zarówno tych dotyczących pomocy, edukacji prawnej, jak również innych spraw polegających na działalności charytatywnej. Obecnie ten aspekt działalności realizowany jest na gruncie prawniczym poprzez udzielanie darmowych porad prawnych, prowadzenie zajęć „Street Law”, pomoc prawną udzielaną organizacjom społecznym.
W zakresie zainteresowań pozazawodowych oraz pozanaukowych adwokata Pawła Dziekańskiego pozostaje transport publiczny, głównie kolejnictwo, kino niezależne, literatura. Adwokat gra w tenisa ziemnego oraz uprawnia kolarstwo górskie.
Adwokat Andrzej Chowaniec ukończył studia prawnicze w Akademii Leona Koźmińskiego, obronił pracę magisterską z zakresu prawa prywatnego międzynarodowego, której promotorem był Prof. Maksymilian Pazdan. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa spółek handlowych na Uniwersytecie Warszawskim. Aplikację adwokacką odbył w Izbie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w międzynarodowych kancelariach prawnych oraz w Zespole Prawa Cywilnego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
Adwokat Andrzej Chowaniec posiada wiedzę i doświadczenie we wszechstronnej obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek prawa handlowego. Uczestniczył w procesach połączeń i przekształceń spółek prawa handlowego, w tym w procesie połączenia transgranicznego. Posiada doświadczenie dotyczące prawnych aspektów najmu komercyjnego, w szczególności w zakresie umów najmu w galeriach wielkopowierzchniowych, prawa nieruchomości, w tym w zakresie spraw o zasiedzenie, ustanowienie drogi koniecznej oraz zasiedzenie służebności oraz w zakresie uwłaszczeń rolników. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się także sprawami spadkowymi, w tym spadkami otwartymi przed wejściem w życie aktualnego kodeksu cywilnego.
Jego aktywność zawodowa obejmuje głównie Warszawę oraz region Podhala.
Prywatnie jest pasjonatem historii. Wolne chwile poświęca na turystykę górską oraz pływanie.
Doradza Klientom od 2014 roku, w szczególności w zakresie odpowiedzialności karnej podmiotów i osób funkcjonujących w obrocie gospodarczym. Występuję jako obrońca oraz pełnomocnik pokrzywdzonych w wielu skomplikowanych postępowaniach karnych i karnych skarbowych. Na swoim koncie ma udział w licznych postępowaniach dotyczących korupcji w sektorze publicznym, manipulacji instrumentami finansowymi, prania brudnych pieniędzy, oszustw, wyłudzeń podatku VAT, czy też naruszenia i wykorzystania tajemnicy przedsiębiorstwa i czynów nieuczciwej konkurencji. Bierze udział również w procesach karnych dotyczących zorganizowanych grup przestępczych, handlu narkotykami.
Wspiera Klientów w zakresie minimalizacji ryzyka odpowiedzialności poprzez wdrażanie programów Compliance dotyczących regulacji antykorupcyjnych, kodeków etycznych, procedur zgłaszania nieprawidłowości oraz przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT).
Ma doświadczenie w zakresie przygotowywania analiz ryzyk prawnych oraz bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych z różnych segmentów gospodarki w zakresie prawa korporacyjnego i prawa pracy. Doradza także organizacjom w zakresie ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa.
Reprezentował również osoby publiczne w procesach cywilnych w zakresie ochrony dóbr osobistych oraz prawa prasowego.
Absolwent Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończył także studia na Uniwersytecie Justusa Liebiega w Gießen (Niemcy), gdzie uczestniczył w programie poświęconym zagadnieniom międzynarodowego prawa handlowego oraz prawa spółek.
Obecnie pełni funkcję członka Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury. Jest również Delegatem Izby Adwokackiej w Warszawie na XIII Krajowy Zjazd Adwokatury. Autor komentarza do przepisów karnych ustawy o usługach płatniczych pod red. Marty Stanisławskiej.
Wykładowca na studiach podyplomowych "Compliance & ESG Officer" prowadzonych przez Uczelnię Łazarskiego, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu tajemnic prawnie chronionych.
W wolnych chwilach poświęca się podróżom. Interesuje się także polityką oraz literaturą faktu. Czynnie uprawia sport, głównie bieganie.
Dodatkowo w obszarze jego praktyki znajdują się zagadnienia dotyczące zobowiązań umownych wynikających z ubezpieczeń komunikacyjnych, jak również prawo własności intelektualnej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych ze znakami towarowymi.
Jeszcze w trakcie studiów należał do sekcji prawa karnego Studenckiej Poradni Prawnej, której opiekunem był adw. Paweł Dziekański. Doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich kancelariach adwokackich. W ramach praktyki prawniczej, był członkiem zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie i prowadzenia postępowań sądowych toczących się z udziałem syndyka na skalę krajową, w ramach jednych z największych postępowań upadłościowych w Polsce. Następnie swą specjalizację poszerzał pracując w czołowej warszawskiej kancelarii w jednym z największych działów prawa karnego w Polsce.
Absolwent Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu prawa własności intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aplikację adwokacką odbył w Izbie Adwokackiej w Warszawie.
Prywatnie wielbiciel sztuki, w szczególności dobrego kina oraz teatru. Wolne chwile poświęca na spotkania z najbliższymi oraz bieganie. Entuzjasta gier planszowych oraz „szermierki na pięści”.
W ramach świadczenia usług w kancelarii zajmuje się sporządzaniem projektów pism procesowym, w szczególności z gałęzi prawa karnego, analizą problemów prawnych, opracowywaniem oraz analizą orzecznictwa i literatury.
W latach 2020-2022, w trakcie studiów, zajmował stanowisko Prezesa Studenckiego Koła Naukowe FORUM Kozminski Law Students Association. W ramach powyższego stanowiska zajmował się m.in. organizacją seminariów naukowych, wyjazdów studyjnych, konferencji naukowych oraz konkursów krasomówczych dla studentów.
Odpowiadał za organizację seminarium internetowego „Prawo a polityka" z prelekcją sędziego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prof. dr hab. Marka Safjana.
Współorganizował również wyjazd studyjny do Brukseli, którego celem było zapoznanie studentów z organizacją i pracą Parlamentu Europejskiego.
Obszarem jego zainteresowań jest prawo karne, prawo karne skarbowe, prawo administracyjne, ochrona praw człowieka, prawo antydyskryminacyjne, komparatystyka prawnohistoryczna oraz sztuka retoryki i negocjacji w zawodzie prawnika.
Cele jakie sobie stawia na przyszłość to m. in. napisanie i obronę doktoratu, i tym samym uzyskanie stopnia doktora nauk prawnych.
Do poza prawnego obszaru zainteresowań Piotra Śliwińskiego należy historia i polityka. Chętnie również uprawia kajakarstwo.
W kancelarii Dziekański Chowaniec Ajs zajmuje się kompleksową obsługą kancelarii adwokackiej, w szczególności pod kątem administracyjnym jak również tworzeniem projektów prostych pism procesowych oraz umów.
Jej obszarem zainteresowania jest prawo karne, prawo karne skarbowe, prawo cywilne, kryminalistyka, kryminologia oraz psychologia sądowa.
Jako najbliższy cel zawodowy wyznacza sobie ukończenie studiów prawniczych, obronę pracy magisterskiej, a następnie zdanie egzaminu na aplikację adwokacką.
Do pozazawodowych zainteresowań zalicza rysunek i malarstwo, a także grzybobranie.